ظروفی که امروزه ما استفاده می کنیم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند
این ظرف ها هستند که می توانند  زیبایی را برای میز غذای ما به ارمغان بیاورند و تصویری از مکانی که در آن غذا می خوریم را تغییر دهند. فارغ از اینکه چه غذایی محیا نموده اید  ظروف استفاده شده می توانند در ما هم برای موقعیت های رسمی و هم خانوادگی احساس خاص و ویژه ای ایجاد کنند. برای خرید بشقاب از سایت رویال پال دیدن کنید
سبک زندگی امروز همه ما بسیار شلوغ است و زمانی برای صرف زمان خرید نداریم از این رو می خواهیم در کمترین زمان مجموعه ای از ظروف چینی مناسب را جمع آوری کنیم ؛ بهترین گزینه این است که این ست ظرف چینی برای موارد خاص و همچنین غذاخوری روزانه مناسب باشد. نگاه داشتن ظروف چینی درجه یک برای مناسبت های رسمی تقریبا امروزه از مد خارج شده است و امروز ما دوست داریم بهترین ظروف خود را با عزیزانمان و در تمامی وعده های غذایی روزانه به اشتراک بگذاریم.

حال که این موضوع مطرح شد با این سوال شروع می کنیم که چگونه می توان چیدمان میز غذاخوری خود را انتخاب کنیم؟ چگونه ظروفی انتخاب کنیم که کاربردی، با دوام، شیک و بی نظیر باشند، کار بسیار سختی است – برای کمک به خرید مناسب ظروف، ما در این مقاله یک راهنمای خرید جامع و کامل از مهمترین نکات و مواردی را که شما باید در هنگام خرید ظروف چینی مد نظر قرار دهید را جمع آوری نموده و برای شما ارائه نموده ایم.


1 – ظروف چینی

در هنگام انتخاب ظروف خود حتما نوع ظروف را مورد اهمیت قرار دهید زیرا متریال ظروف به همان اندازه طراحی مهم است. تمام ظروف چینی قبل از اینکه تبدیل به ظرف شده باشند تلی از خاک رس بوده اند. اما کارخانه تولیدی است که به این تلی از خاک جان می بخشد و از نظر کیفی آن را طبقه بندی های مختلفی نموده است.
بیشتر ظروف چینی به یکی از چهار دسته زیر تقسیم می شوند:

1. ظروف سفالی

ظروف سفالی قدیمی ترین نوع ظروف صنایع دستی است. این ظروف از خاک رس خالص ساخته شده است و در دمای پایین حرارت دیده اند. ظروف سفالی همیشه نیاز دارند که لعاب داشته باشند و دلیل آن هم اطمینان از این است که آنها از حالت متخلخل خود خارج شده اند و تمایل به با دوام بودن دارند. این نوع از ظروف به میز شما احساس سنتی بودن و طبیعی تر جلوه دادن نموده برای چیدمان غیر رسمی میز عالی هستند.

2. ظروف سفالی سنگ نما

ظروف سفالی سنگ نما یکی از محبوب ترین انتخاب های ظروف برای میز روزانه است – ظروف سفالی سنگ نما از ظروف سفالی دوام بیشتری دارد و مقرون به صرفه تر هستند. ظروف سفالی سنگ نما از خاک رس پالایش شده ساخته شده اند و در دمای بالاتر از ظروف سفالی معمولی حرارت دیده اند، به همین دلیل ظروف سفالی سنگ نما بافت خوب و سطحی مقاوم در برابر خش افتادن دارند. مانند ظروف سفالی، این سبک از ظروف یک گزینه ایده آل و مناسب برای میز ناهار خوری غیر رسمی و همیشگی است.

3. ظ‌روف‌ چینی‌، پورسلین‌ 

پورسلین‌ بسیار سخت و کاربردی است. این ظرف برای ماشین ظرفشویی، فریزر و مایکروویو بی خطر است، و به دلیل این خاصیت برای آشپزخانه های شلوغ بسیار مناسب بوده و درخواست برای آن بسیار است. خاک رس در دمای بالا حرارت داده شده و یک لعاب شفاف به آن زده می شود.

4. چینی استخوانی

چینی استخوانی دارای رنگ سفید براق و روشن و از قدیم برای چیدمان میز ناهارخوری رسمی استفاده می شده است. فرآیند و پروسه تولید این چینی را  مقاوم تر از بقیه انواع چینی نموده و همچنین در برابر خش افتادن بسیار مقاوم است و با وجود ظاهر ظریف آن، یکی از قوی ترین و با دوام ترین نوع ظروف است.  رنگ سفید و شفاف چینی استخوانی باعث شده تا این ظرف برای طرح های دکوراسیونی بسیار مناسب باشد. امروزه بیشتر ظروف چینی استخوانی که در فروشگاه ها وجود دارد می توانید برای شستشوی آن ها از ماشین های ظرفشویی استفاده کنید و این بدان معنی است که شما لازم نیست که این چینی باکیفیت را تنها برای موارد و مناسبت های خاص استفاده کنید.

2 – انتخاب ظروف 

نوع ظروف چینی و مقدار ظروف مورد نیاز شما به سبک زندگی شما و نوع کاربرد و استفاده ای که از آنها دارید، بستگی دارد. اطمینان حاصل کنید که برای هر گونه چیدمان میز ظروف کافی وجود دارد و داشتن بشقاب و ظروف و کاسه های شام اضافی می تواند یک ایده خوب باشد.  در حینی که برخی از ظرف ها در ماشین ظرفشویی در حال شسته شدن هستند ظروف بسیاری هنوز برای پذیرایی وجود دارد. حتی اگر معمولا از ظروف چینی استفاده نمی کنید کامل کردن ست ظروف چینی مورد نیازتان برای زمانی که اگر بدان نیاز داشتید استفاده کنید همیشه یک ایده ایده آل و مناسب است.

برای چیدمان یک میز رسمی شما به موارد زیر نیاز دارید:
بشقاب شام
• بشقاب سالاد
• بشقاب نان
• کاسه سوپ
• فنجان ها و ظرف سس

این ظروف اضافی که روزانه استفاده می شود نیز برای چیدمان خانوادگی نیز مفید است:
• ماگ
• بشقاب پاستا
• کاسه نودل
• ظروف سرو کردن غذا

از قدیم، خانم های خانه دار همیشه دارای دو دست ظرف هستند – یکی برای استفاده غیر رسمی، خانوداگی و روزمره و دیگری برای میهمانی های مهم رسمی که همیشگی نبوده و گاها رخ می دهند. هرچند بسیاری از خانواده ها امروزه ترجیح می دهند از یک دست ظرف برای همه مناسبت های یا ازست های مختلف برای فصول مختلف استفاده کنند. جدای از اینکه تصیم شما چیست بسیار مهم است که آیا می خواهید از ظروف خود به صورت مناسبتی یا روزانه استفاده کنید.

استفاده روزمره

ظروفی که در این حالت استفاده می شوند باید برای رفع نیازهای زندگی خانوادگی قرار گیرند. برای چنین استفاده ای باید قطعات با دوام داشته باشید که در برابر استفاده در فریزر، ماشین ظرفشویی و مایکروویو مقاوم باشند و باید در موارد خراب شدن یا افزایش تعداد افراد خانواده شما به راحتی قابل تعویض و یا خریداری تکی باشند. ظروفی که شما هر روز در آن ها غذا می خورید موارد بالا را برای ان رعایت کنید. سبک آشپزخانه خود و سایر دیگر موارد روی میزتان را بررسی کنید تا اطمینان یابید همه چیز با ظروف شما ست می شود..

استفاده مناسبتی

اگر قصد دارید ظروف خود را برای مناسبت های مخصوص یا گاه به گاه استفاده کنید، می توانید از طرح های شیک تر و یا پوشش های فلزی را که نمی توانید در مایکروویو یا ماشین ظرفشویی استفاده کنید انتخاب کنید. برای حفظ ظروف مناسبتی در بین زمان هایی که استفاده می کنید، یک ظرف مناسب را برای نگهداری در نظر بگیرید تا ظروف خود را به بهترین نحو نگه دارید. ظرف سفالی برای استفاده گاه به گاه و مناسبتی یکی از مناسب ترین ایده هاست و چون معمولا از کیفیت بالایی برخوردار است سرمایه گذاری بسیار ایده الی است – چون قرار است فقط گاهی از اوقات مورد استفاده قرار گیرد، در انتخاب مواد و همچنین سبکی ظروف را در نظر بگیرید.

خرید بشقاب
برای خرید بشقاب های با کیفیت میتوایند به این لینک  مراجع کنید