در گذشته های دور، ظروف با استفاده از گل مخصوص که با نام سفال شناخته میشد، تولید می شدند؛ اما با گذر زمان امپراتوری چین با ترکیب کردن چندین مواد معدنی به تولید ظروف چینی پرداخت. با گذر زمان و پیشرفت روزافزون فناوری، توانایی در تولید ظروف مقاوم تر و سبکتر، بیشتر از قبل شده و شرکتهای سازنده، با معرفی و توزیع ظروف اوپال تلاش برای به در دست گرفتن نبض بازار کردند. هم اکنون ظروف اوپال به علت شباهت به ظروف چینی و داشتن خصوصیاتی نظیر سبکتر بودن و مقاوم بودن نسبت به این ظروف، در اکثر خانه ها یافت می شود. در این مقاله که توسط کارشناسان ما در وبسایت پارس اوپال برای شما عزیزان مهیا شده است به بررسی تفاوت سرویس چینی و اوپال خواهیم پرداخت.

ویژگی ظروف اوپال

پیش از آن که تفاوت سرویس چینی و اوپال را برای شما عزیزان شرح دهیم لازم است تا شما را با ویژگی ظروف اوپال آشنا کنیم. از اینکه در ادامه این مقاله همراه ما هستید، سپاسگزاریم. مقاومت در برابر حرار ت در خصوص اولین ویژگی ظروف اوپال، باید خدمتتان عرض کنیم که این ظروف نسبت به دیگر انواع ظروف بسیار مقاو متر بوده در صورت قرارگیری در معرض حرارت آسیبی نمی بینند؛ بنابراین شما می توانید ظروف اوپال خریداری شده خود را با خیالی آسوده و راحت درون ماکرویو قرار داده و غذای خود را گرم نمایید.

مقاومت در برابر سرما

در رابطه با دومین ویژگی ظروف اوپال می توان به مقاومت در برابر سرما اشاره کرد. در خصوص این ویژگی شما برخلاف دیگر ظروف از قبیل چینی، می توانید ظروف اوپال را درون فریزر قرار دهید، بدون آن که دچار آسیب یا ترک خوردگی شود. لازم است بدانید که شما اکثر ظروف چینی را نمی توانید درون فریزر قرار دهید که این موضوع تفاوت سرویس چینی و اوپال است.

مقاوم در برابر ضربه

همه ما می دانیم که سقوط اشیا یا برخورد ظروف به زمین سبب شکستگی و آسیب آنها خواهد شد؛ اما باید خدمتتان عرض کنیم که ویژگی ظروف اوپال برخلاف دیگر جنس ها این است که در صورت افتادن بر روی زمین یا ضربه خوردن به هر نحوی، از خود مقاومت نشان داده و آسیبی به آنها وارد نخواهد شد؛ بنابراین یکی از تفاوت سرویس چینی و اوپال در رابطه با مقاومت در برابر ضربه است.

نکته مهم: باید دقت داشت که منظور از وارد شدن ضربه، ضربه های سبک است و نمی توان گفت که ظروف اوپال در صورت وارد شدن ضربه های سخت، آسیبی به آنها وارد نخواهد شد.

مقاوم در برابر سایش

در طول زمان، شست و شوی مکرر ظروف با استفاده از اسکاچ سبب ایجاد سایش یا کمرنگ شدن طرح و نقش آنها خواهد شد؛ اما با اطمینان می توانیم به شما بگوییم که ظروف اوپال مقاومت بسیار زیادی در این خصوص دارند، حتی نقش و نگارهایی که بر روی این ظروف ایجاد شده است نیز دچار رنگ رفتگی و سایش نخواهند شد. این مورد یک ویژگی ظروف اوپال است که هنگام خرید سرویس باید به آن توجه شود.

تمیز کردن آسان

در خصوص خرید سرویس اوپال باید به این نکته دقت داشته باشید که شما برای شست و شوی این ظروف نیازی به ماده شوینده خاصی ندارید و به راحتی با استفاده از اسکاچ و مایع ظر فشویی تمیز و پاک خواهند شد؛ شما حتی می توانید به راحتی آن ها را درون ماشین ظر فشویی قرار داده تا شسته شوند.

تفاوت سرویس چینی و اوپال

همان گونه که می دانید ظروف چینی و اوپال بسیار به یکدیگر شباهت دارند؛ اما ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با دو تفاوت سرویس چینی و اوپال آشنا کنیم تا بتوانید هنگام خرید سرویس غذا خوری، بهترین تصمیم را گرفته و بر اساس نیازتان محصول موردنظر را خریداری نمایید.

سبک وزن بودن

همان گونه که می دانید ظروف چینی و شیشه ای نسبت به دیگر انواع ظروف از وزن بیشتری برخوردار هستند. پس می توان گفت که حمل و نقل آنها حتی برای انتقال به میز غذا دشوار است. در کل باید به شما بگوییم که ظروف چینی به دلیل وزن بالای آن ها، برای استفاده روزمره مناسب نیستند اما می توانند گزینه جذابی برای مراسم ها و میهمانی ها باشد.

اما عمده ترین تفاوت سرویس چینی و اوپال در این است که ظروف اوپال از وزن بسیار کمتری برخوردار هستند؛ زیرا از ترکیب موادی بسیار سبک و متراکم ساخته شده است تا علاوه بر سبک بودن، سبب مقاومت آن شود.

در خصوص ظروف اوپال می توان گفت که این ظروف حدود ۳ برابر از ظروف چینی سبکتر هستند؛ بنابراین سبک وزن بودن از عمده ترین تفاوت سرویس چینی و اوپال است.

نشکن بودن

یکی از عمده ترین تفاوت سرویس چینی و اوپال در این است که ظروف اوپال برخلاف جنس چینی و شیشه، از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار هستند. به همین منظور شما می توانید به راحتی آن ها را درون ماکروویو قرار داده تا غذای شما گرم شود و نگرانی بابت شکستن و آسیب به آن ها نداشته باشید.

لازم است بدانید که ظروف چینی در صورت برخورد با جسم سخت از قبیل لبه کابینت یا میز ممکن است دچار شکستگی یا لب پر شدن شود اما ظروف اوپال اینگونه نیستند.

ظروف اوپال به علت شیوه ساخت متفاوت و استفاده از ترکیب چنین ماده معدنی که در کوره با دمای بسیار بالا پخته می شوند، از مقاومت نسبی خوبی برخوردار بوده و در صورت برخورد با زمین یا جسم سخت آسیبی به آن ها وارد نمی شوند و می توان گفت که در اصطلاح نشکن هستند.

پس با این تفاسیر نتیجه می گیریم که تفاوت سرویس چینی و اوپال در خاصیت نشکن بودن آن ها است .

انتخاب ظروف چینی و اوپال

همان گونه که در بالا تفاوت سرویس چینی و اوپال ذکر شد، فهمیدیم که مزیت سرویس اوپال نسبت به ظروف چینی در چیست. ظروف اوپال از نظر قیمت و کارایی بسیار به صرفه تر از ظروف چینی هستند. حتی می توان از آن ها برای سرو غذا در میهمانی ها و مجالس نیز استفاده کرد؛ اما همانگونه که می دانید ظروف چینی محصولی لوکس و خیره کننده هستند و نمی توان از زیبایی و ظرافت آن ها غافل شد.

پس بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا به سمت خرید سرویس اوپال بروید و در صورت علاقه برای داشتن سرویسی متفاوت برای میهمانی ها، سرویس چینی را خریداری نمایید.